11.10.2019 18:35:33

Kayseri Web Tasarım

Bir web site tasarımdında web sitesinin kalitesini belirleyen çok önemli kurallar bulunur. İlk başta görsel olarak dikkati çeken argümanlar yanında içerik, benzersizlik ve güvenlik gibi noktalar web site kalitesini etkileyen önemli etkenlerdir.

Kayseri web tasarım Projelendirme aşaması, grafik tasarım unsurları, HTML veya CSS kodlama, CMS ve Yönetim entegrasyonu ve test işlemleri sonrası web tasarımı tamamlanır. Web tasarım nedir? denildiğinde web sitelerini oluşturma süreci de denilebilir. Şimdi web tasarım unsurlarına tek-tek bakalım:

Düzenler: Web sitesinde kullanılan grafik ve metinlerin gözü yormayacak şekilde belli bir düzende olması şarttır. Aranılan bilgilere kolay ve hızlıca ulaşmada düzen önemlidir. Bu özellik kullanıcının web sitesinde kalma süresini uzatır.

Renkler: Renk seçimi her ne kadar isteğe bağlı olsa da, tercihler marka imajını ve kurumsal kimliği yansıtan renklerden yana olmalıdır.

Grafik: Sayfanın açılma hızını olumsuz etkilemeyecek grafiklerin logo, fotoğraf ya da simgelerin kullanılması önemlidir.

Font: Yazı tipleri web site tasarım kalitesinde son derece etkilidir. Hatta birçok web tarayıcısı web-güvenli yazı tiplerini kaliteli bir şekilde görüntüleyebilir. Bu nedenle kabul gören fontlar tercih edilmelidir.

İçerikler: Görsel ve metinlerden oluşan içerik, ürün ve hizmet tanıtımında okuyucuda merak uyandıran, bilgilendirici ve seo uyumlu olmalıdır. İçeriğin konu ile ilgili anahtar kelimeler içermesi, arama motoru optimizasyonu olan seo için önemlidir.

Kayseri Web Tasarım

Kayseri Profesyonel web tasarım firmaları arasında seçkin bir yere sahip olan Tadiya Web Tasarım, dijital ortamda hak ettiği yeri almak isteyen kişi ve kurumların tercihi olup uzman kadrosuyla yapılan hizmetinizdedir. Firmaları online olarak hem güvenilir hem de benzersiz gösterir. Web tasarım sektörürün öneminin her geçen gün arttığı zamanımızda başarılı ve hedefle odaklanmış bir web sitesi için içerik ve tasarım olarak çalışılan sektöre uygunluk önemlidir. Böylece web site sadece yerel değil global müşterilere de eşit uzaklıkta olacağından hedef müşteri kitlesi her geçen gün büyüyecektir. 7/24 açık bir web sitesi, özellikle bir e-ticaret sitesi ise günün her saatinde satış yapması demektir. Satış ve pazarlama gelirinin artması, reklam ve kampanya giderlerinin düşmesi profesyonel bir web tasarımı ile mümkündür.

0 yorum

Tartışmaya KatılSon Bloglar