11.10.2019 18:51:20

Mobil Uygulama Nedir

Zamanımızda hemen hemen herkesin yanına almadan dışarı çıkamadığı Cep Telefonları ( akıllı telefon ), tabletler gibi cihazlara özel olarak kodlanmış ve tasarlanmış yazılımlar için “Mobil Uygulama” ismi verilmektedir. Mobil uygulamalar öncelikle mobil siteler ile karıştırılmamalıdır, mobil siteler için web tasarım seçeneklerinden responsive tasarım alanını inceleyebilirsiniz.

Mobil uygulamalar hedef cihaz olarak belirlenen cihazlara göre tasarlanmakta ve kodlanmaktadır. Örneğin tasarlanan uygulamanın iphone, ipad gibi cihazlarda çalışmasını istiyorsanız uygulamanız IOS tabanlı olarak geliştirilmek gerekir eğer Huawei, Samsung gibi android işletim sistemi kullanan tablet veya akıllı telefonlarda çalışmasını istiyorsanız uygulamanız Android tabanlı olarak geliştirilmek zorundadır. Android ve/veya IOS tabanlı mobil uygulama yaptırmak istiyorsanız bizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

IOS tabanlı geliştirilen  uygulamalarınızı iphone, ipad mini, ipad ve ipod touch cihazları için beşyüz milyondan fazla kullanıcısı olan (2016 verileri) ve kullanıcılarının bugüne kadar 40 milyardan fazla mobil uygulama indirdiği App Store'da yayınlayabilirsiniz.

Android tabanlı geliştirilen uygulamalarınızı Hawei,Siemens, Samsung tablet, samsung note, htc one ve diğer tüm android akıllı telefon ve tabletleriniz için bugüne kadar milyonlarca kullanıcının otuz milyardan fazla mobil uygulama indirdiği Google Play Store'da yayınlayabilirsniz.

Reklam ve tanıtım bütçenize ne kadar ayırırsanız ayırın, toplam 2 milyardan fazla online kullanıcıya başka türlü ve maliyeti az olan bir şekilde ulaşmanız imkansızdır. Hemen IOS ve/veya Android platformlarında firmanızın yer alması için Tadiya Bilişim ile iletişime geçebilirsiniz.

0 yorum

Tartışmaya KatılSon Bloglar