Ana Sayfa Blog

Kurumsal Web Tasarım

0

Firmaların markalaşmasında önemli bir etkiye sahip olan web tasarımcıların kurumsal web sitelerinin ortak ihtiyaçlarını bilmeleri gereklidir.
Zamanımızın teknoloji meraklısı, bilinçli tüketicileri sayesinde, şirketinizin büyüklüğü ya da sektörü ne olursa olsun kurumsal web siteleri büyük önem taşıyor.
Web sitesi olmayan bir şirket ciddiye alınmaz ve böyle şirketlerin yeni müşteri bulma şansları çok düşüktür. İyi tasarlanmış bir web sitesi, küçük işletme sahibinin daha büyük şirketlerle yarışması için mutlaka gereklidir. Bu nedenle, web tasarımcılara kurumsal web sitesi tasarımında büyük görev düşüyor.
Kurumsal web sitelerinin 6 ortak ihtiyacını karşılamaya yönelik çalışmalar yaparsanız, şirketin işlerini artıracak bir web sitesi tasarlamanız mümkün olabilir.
Peki, bir kurumsal web sitesi nasıl olmalıdır? Bu sorunun cevabı yazımızda…

1. Sosyal medyayı aktif olarak kullanınmalısınız
Müşteriler, şirketlerle farklı kanallardan iletişime geçmeyi severler. Sosyal medya kanalları bunu sağlarken diğer yandan da yeni kullanıcıların sizi tanımalarına yardımcı olur. Böylece sosyal medya üzerinden müşteri sayınızı artırabilirsiniz.
Web sitesine entegre sosyal medya hesapları, hedef kitlenizin sayfalarınızda daha fazla zaman geçirmesini sağlar. Böylece, ziyaretçilerinizi potansiyel müşteriye dönüştürmeniz kolaylaşır.

2. İnsanların firmanız hakkında ne düşündüğünü bilmesini sağlayın.
Araştırmalar gösteriyor ki, tüketicilerin %85’i yerel işletmeler hakkında online yorumlara en azından bir göz atıyor. Bu yorumlar sayesinde türketiciler şirketlere yakınlık duyuyor ve güvenilir buluyor.
Web sitenizde yorumlara yer ayırarak müşterilerinizden gelen olumlu yorumları vurgulayın. Ziyaretçilerinizin kolayca yorum yapabilmesi için bir eklenti kullanabilirsiniz. Çünkü sürekli ve güncel yorum almanız büyük önem taşıyor.

3. Görsel estetiğe önem verin.
Tüketiciler son zamanlarda interaktif deneyim sağlayan iyi tasarlanmış web sitesine önem veriyor. Bu nedenle imajların, videoların ya da responsive tasarımın dışında olabildiğince yaratıcı kullanıcı deneyimi yaratın.
Ürünlerin ya da hizmetin en açık şekilde ifade eden imajları ağırlıklı olarak ana sayfada kullanın. Yüksek kalitede imajlar ve video kullanımı ile web sitenizin rakiplerinizin sitelerinin önüne geçmesini sağlarsınız.

4. Ürün satış sistemini olabildiğince basit hale getirin.
İnternet üzerinden ürün ya da hizmet satışı yapan bir sitenin öncelik vermesi gereken işlerden biri de satış sisteminin basitliğidir. İnsanlar web siteniz üzerinden alışveriş yapmak istediklerinde herhangi bir engelle karşılaşmamalıdır.
Bunun için kullanabileceğiniz çeşitli yöntemler var. Örneğin, Sanalpos gibi bir üründen de faydalandığınız bir sistem oluşturarak müşterilerin basit bir form doldurmasını sağlayabilirsiniz ya da biraz daha büyük bir yatırım yaparak web sitenize tamamen entegre bir e-ticaret mağazası oluşturabilirsiniz.

5. Bilgilerinizi güncellemeyi ihmal etmeyin.
Web sitenizin içeriğini sürekli güncel tutmak müşterilerin şirkete daha yakın hissetmesini ve güven duymasını sağlar. Bir web sitesindeki sayfaların tamamının güncellenmesi gerekmiyor fakat bazı sayfalarda sürekli yeni ve son bilgilere yer vermenizde fayda var.
Örneğin, bir Blog ya da yeni ürünleri sergilediğiniz bir sayfa oluşturabilirsiniz. Böylece SEO açısından da sitenize katkıda bulunmuş olursunuz. Çünkü Google, içeriğini düzenli olarak güncelleyen web sitelerini ön sıralarda gösterir.

6. Web sitenizi özelleştirin.
Web sitesi tasarlarken iletişim bilgisi ekleyerek ulaşılabilir hale gelebilirsiniz. İletişim bilgisi içermeyen web sitelerine sahip şirketler güvenilirliklerini ve dolayısıyla da müşterilerini kaybederler.
Müşterileriniz satın alma işleminden önce gerçek bir insanla iletişime geçmek isteyebilirler. Bu nedenle, telefon, eposta ya da sosyal medya hesapları üzerinden size ulaşmalarını sağlayın.

Neden Web Siteniz Olmalıdır?

0

Özellikle ticari bir faaliyet gösteriyorsanız bu cevabı çok açık ve net bir sorudur: Daha fazla müşteri ve gelir elde etmek için web sitesi sahibi olmanız gereklidir.

Ürün veya hizmetlerinizi daha fazla kişiye ulaştırmak için en uygun ve ekonomik çözüm bir web sitesi sahibi olmaktır. Web sitenizi, konusunda uzman bir web tasarım firmasına tasarlattıktan sonra içerik geliştirme ürün ekleme gibi çalışmalarla web sitenizi geliştirebilirsiniz. Web sitenizi, tasarım firmasından devraldıktan sonra yapmanız gereken çok basittir. Dürüst şekilde ürün ve hizmetlerinizi tanıtmak.

“Dürüst şekilde tanıtma” vurgusu şu sebeptendir: Google kurulduğu günden bu yana gelişen bir arama motorudur. Google’da üst sıralara çıkmak için yapılan bazı sahte içerik ve kopya davranışlar artık Google tarafından kolaylıkla tespit edilebilmektedir. Eğer böyle bir durumla karşı karşıya kalırsanız Google tarafından sandbox denilen bir kara listeye düşebilir ve uzun dönem aramalarda yer almaya bilirsiniz. Oysa ürün ve hizmetlerinizi en doğru şekilde ve kendi çabamızla girmeniz web sitenizi değerli kılacak ve kendi sektörümüzde Google aramalarında üst sıralarda yer almanız da önemli katkı sağlayacaktır.

Web sitesinden ürün ve hizmetleriniz daha fazla kişiye ulaşabilir. Sadece bulunduğunuz lokasyonda değil ülkemizin her bölgesinde satış yapabilirsiniz. İnternet ile sizi daha fazla kişi tanıyacak, daha fazla kişiye ulaşacak ve dolayısıyla müşteri portföyünüz artacaktır.

Eğer hala bir web siteniz yoksa hemen bir Tadiya Web Tasarım’a ulaşın ve sizi en iyi şekilde anlatacak bir web sitesine kavuşun.

Web Tasarım Yazılım Hizmetleri

0

Sirketinizin organizasyon yapisi, yönetim anlayisi, stratejisi ve hedeflerine ulasmak için kullanığı yollar farklı olabilir. Standart kaliplar üzerine oturtulmus olan paket yazilimlar bazen sizin istediginiz yeteneklerde ve istediginiz sonuçlari almak için gerekli alt yapiya sahip olmayabilir. Ancak sirketlerin karakteristik özellikleri ile dogru orantili olarak gelistirilen özel yazilimlar ile tüm is süreçleri basariyla yönetilebilmektedir.
Ihtiyaçlariniza daha iyi cevap veren uygulamalar, daha hizli, daha verimli, daha iyi özel yazilim gelistirme Is hedeflerinizi basarmak için sirket yazilimlarinizin kolay kullanilabilir, yüksek performansli, uyumlu ve güvenli olmasi gerekir. Siz kendi ana isinize odaklanirken, Tadiya Biliþim Özel Yazilim Gelistirme hizmetiyle hedeflerinize daha kolay ulasmanizi saglar.

Neden Tadiya Bilişim?
Yüksek Bedelle Aldiginiz Bir Paket Programi Kullanamadiginiz Veya Isleri Daha Da Zorlastirdigi Için Kullanmaktan Vazgeçtiginiz Oldu Mu? Konusunda uzman yazilim ekibimiz, “Terzi Usulü (Tailor Made)” yaklasimi ile kurumunuzun uygulama ihtiyaçlarina özel çözümler tasarlar ve hayata geçirir.

İşletmeniz için özel yazılım çözümü arıyor olabilirsiniz. Mevcut paketler ihtiyaçlarınızı karşılamıyor olabilir. Sürekli gelisen ve degisen hedeflerinizle uyumlu yazilim ihtiyaçlariniz olabilir, özel rapor gereksinimleriniz olabilir.

Masaüstü ve sunucu yazilimlarindan web tabanli yazilimlara, veritabani, web service entegrasyonlari ve raporlama uygulamalarina kadar deneyim ve bilgi birikimine sahip alaninda uzman ekiplerimizle ihtiyaçlariniz dogrultusunda özel yazilim çözümleri sunuyoruz.

1- Restaurant Programlari

2- Muhasebe Programlari

3- Market Satis Programlari

4- Stok Takip Programlari

5- Ihtiyaçlara uygun Web Yazilimlari

6- Cafe – Satis Programlari

7- Ihtiyaçlara uygun Masaüstü Yazilimlari

8- Yazilimlara Entegre Çözümler

Mobil Oyun Yazılımı

0

Mobil oyun nasıl yapılır? sorusunu sürekli soruyorsanız sizin için harika bir haberimiz var.

Eskiden bilgisayarlarda oyunlar oynar başından kalkmazdık. Günümüzde bu alışkanlığımız biraz şekil değiştirmeye başladı. Eskiden bilgisayarlarda oynadığımız oyunlar artık cebimize kadar girmeyi başardı.

Bu oyunlarla akıllı cihazlarımızı elimizden düşürmüyor, her gün saatlerimizi harcıyoruz.

Peki saatlerimizi harcadığımız bu oyunlar nasıl yapılıyor. Bu işin mutfak kısmını ilgilendiren mobil oyun nasıl yapılır sorusunu sizler için yanıtlıyoruz.

Eğer dilerseniz sizde bu işten para kazanmaya başlayabilirsiniz. Aklınıza gelen ve henüz yapılmamış basit bir oyun fikri bile, size yüz bin dolarlar hatta milyon dolarlar kazandırabilir. Kazandırabilir fakat asıl soruyu cevaplayabilmeniz kaydıyla. Mobil oyun nasıl yapılır?

Türkiye olarak henüz diğer ülkeler kadar mobil oyun sektöründe yer edinemesek de bunu değiştirmek, bu sektörde Türkiye’nin adını ciddi manada duyurmak da yine bizim ellerimizde.

Hepimizin aklına gelen ve yapılmamış bazı fikirler oluyordur veya olacaktır. Bunları birkaç yazılım dili öğrenip, grafiklerini hazırlayıp ve seslerini de bir şekilde yaparak veya başka bir yerden temin ederek neden bizde bu pastaya bir dilim eklemeyelim ki?

Mobil Oyun Nasıl Yapılır? İşte Cevabı
Mobil oyun nasıl yapılır sorusunun cevabı aslında oldukça basit.

Unity 3D, 2D ve 3D oyunlar geliştirebileceğiniz ve bu oyunları birkaç tıklamayla iOS, Android, Windows Phone gibi platformlara kolaylıkla uyarlayabileceğiniz, oyun geliştiriciler tarafından sıkça kullanılan popüler bir oyun motorudur.

Unity 3D ile mobil oyunlar yapabileceğiniz gibi Unity’nin desteklediği diğer platformlarda(PC, Mac, Wii vb.) da oyununuzu kolayca yapabilirsiniz.

Tabiki proğramlama bilgisi olmayan okuyucularımız Tadiya Bilişim den fiyat alarak hemen başlayabilir.

Web Tasarım Nedir?

0
Web Tasarım Nedir?

Web tasarımı, web sitesinin arama motorlarında erişilebilirliğini sağlayan, ana hatları ile kişi ve kurumları, ürün ve hizmetleri tanıtan grafik ve metinlerin bir araya geldiği kaliteli bir çalışmadır. Web tasarım nedir? denildiğinde kısaca kişi ve kurumların dijital ortamda görünen yüzü denilebilir.

Web Tasarımı

İnternet tarayıcılarının görüntüleyebileceği bir şekilde özel olarak hazırlanan bir tasarım olan web tasarımı, HTML dilinde olup uzmanlar tarafından yapılır. Bu işi yapan kişilere de web master ya da web tasarımcısı denilir. Web tasarım nedir? sorusuna kişi ve kurumlar için resmi bilgilendirme kanalı da denilebilir. Kaliteli bir web tasarımı, web sitesinin hedef müşteri kitlesini yakalamasında son derece önemli olup özellikle kullanıcı dostu olması gerekir.

Web Tasarım Unsurları

Bir web tasarımında web sitesinin kalitesini belirleyen önemli unsurlar bulunur. İlk etapta görsel olarak dikkati çeken unsurlar yanında içerik, özgünlük ve güvenlik gibi noktalar web site kalitesini etkileyen önemli özelliklerdir.

Projelendirme, grafik tasarımı, HTML veya CSS kodlama, CMS entegrasyonu ve test işlemleri sonrası web tasarımı tamamlanır. Web tasarım nedir? denildiğinde web sitelerini oluşturma süreci de denilebilir. Şimdi web tasarım unsurlarına tek-tek bakalım:

Düzen: Web sitesinde kullanılan grafik ve metinlerin gözü yormayacak formatta belli bir düzende olması gerekir. Aranılan bilgiye hızlıca ulaşmada düzen önemlidir. Bu özellik kullanıcının web sitesinde kalma süresini uzatır.

Renk: Renk seçimi her ne kadar isteğe bağlı olsa da, tercihler marka imajını ve kurumsal kimliği yansıtan renklerden yana olmalıdır.

Grafikler: Sayfanın açılma hızını olumsuz etkilemeyecek grafiklerin logo, fotoğraf ya da simgelerin kullanılması önemlidir.

Fontlar: Yazı tipleri web site tasarım kalitesinde son derece etkilidir. Hatta birçok web tarayıcısı web-güvenli yazı tiplerini kaliteli bir şekilde görüntüleyebilir. Bu nedenle kabul gören fontlar tercih edilmelidir.

İçerik: Görsel ve metinlerden oluşan içerik, ürün ve hizmet tanıtımında okuyucuda merak uyandıran, bilgilendirici ve seo uyumlu olmalıdır. İçeriğin konu ile ilgili anahtar kelimeler içermesi, arama motoru optimizasyonu olan seo için önemlidir.

Profesyonel Web Tasarımı

Profesyonel web tasarımı, dijital ortamda hak ettiği yeri almak isteyen kişi ve kurumların tercihi olup uzmanlarca yapılan çalışmalardır. İşletmeleri çevrimiçi olarak hem güvenilir hem de benzersiz gösterir. Web sitelerinin öneminin her geçen gün arttığı günümüzde başarılı ve hedefle odaklanmış bir web sitesi için içerik ve tasarım olarak sektöre uygunluk önemlidir. Böylece site sadece ulusal değil uluslararası müşterilere de eşit uzaklıkta olacağından hedef müşteri kitlesi günden güne büyüyecektir. 7/24 açık bir web sitesi, özellikle bir e-ticaret sitesi ise günün her saatinde satış yapması demektir. Satış ve pazarlama gelirinin artması, reklam ve kampanya giderlerinin düşmesi profesyonel bir web tasarımı ile mümkündür.

Web Tasarımda Nelere Dikkat Edilmeli?

Her çalışmada olduğu gibi web tasarımda da hedef önemlidir. Web sitesinin amacına hizmet eden bir tasarımda olması, şirketi müşteriye en doğru ve en hızlı şekilde yönlendirmesi, kullanıcı dostu olması ve arama motorlarına uygun formatta kodlanması gerekir.

Sitenin görsel yönünü belirleyen web tasarımının web sitesinin çok fazla ziyaretçi çekeceği ve ziyaretçilerin sitede uzun süre zaman geçireceği şekilde yapılması, web sitesinin arama motorlarında ilk sıralarda olmasını sağlayacaktır. Müşteri odaklı yapılan bir web tasarım çalışması; müşterinin ihtiyaçlarına cevap veren, dinamik, yönetilebilir, işlevsel, seo uyumlu, kurumsal kimliği doğru yansıtan ve ziyaretçilere güven veren formattadır. Ulusal ve uluslararası düzeyde ürün ve hizmet tanıtımının yapılmasında son derece önemli olup potansiyel müşterilere kolay ulaşmayı sağlar.

E-Ticaret Sektörünün Geleceği Nasıl Olacak?

0

E-ticaret sektörü yılda %30’lara varan büyüme oranıyla girişimcileri en çok cezbeden sektörlerin başında geliyor.

Peki gelecekte e-ticaret sektöründe neler yaşanacak? Ne gibi yenilikler ve fırsatlar hayata geçirilecek? Sizler için bu soruların cevaplarını araştırdık.

İşte sizlere e-ticaret sektöründe yakın gelecekte göreceğimiz 8 yenilik:

1 – Kişiselleştirilmiş kıyafet planlama

Trendi kıyafetleri seri olarak üreten DailyLook gibi internet siteleri yakın zamanda kişiselleştirilmiş kıyafetler üretmeye başlayacak. Kullanıcıyı temsil eden ve dijital olarak toplanmış veri ile güncel trendleri kombinlemek tüketicinin tarzıyla uyumlu trendi kıyafetler sunmayı sağlayacak. Program saç bakımı, cilt bakımı ve kozmetiklerle genişletilebilir. Tüketicilerin yapması gereken tek şey butona basmak ve tamamen kendi tarzına uygun kıyafetler arasından seçim yapmak olacak.

2 – Sanal boyutlandırma

Çeşitli bedenleri denemenin zorluğu video kalitesi geliştikçe azalacak ve kıyafetleri evimizin rahatlığında ölçebileceğiz ve bedenmize uyup uymayacağını anlayabileceğiz. Markaların beden ölçüleri farklılık gösterdiğinden renk, tarz, tasarım ve uygunluk nedeniyle oluşan değişimleri ve iadeleri engellemek kar marjı açısından çok daha önemli hale geldi.

Aynı teknoloji, tüketicilerin bedenlerindeki değişimi görmelerini sağlayacağından fitness endüstrisini de canlandıracak.

3 – Özel tasarımlar

Bugünlerde her geçen gün daha fazla şirket müşterilerin kendilerini özel tasarımlar aracılığıyla yansıtmalarını sağlıyor. NikeiD müşterilerin kendi ayakkabılarını tasarlamalarına fırsat veriyor. Ve müşteriler Modify Watches’dan birbiriyle değiştirilebilir yüz ve kayış alabiliyor. Özel tasarım ve birbiriyle değiştirilebilme trendi müşterilerin kıyafetler aracılığıyla kendilerini ifade etmelerini sağlıyor. Bu muhteşem bir şey.

4 – Kişiselleştirilmiş markalar

Müşterilerle ilgili mevcut çok fazla veri var ve müşterilerini yeteri kadar önemseyerek iletişimlerini kişiselleştiren e-ticaret şirketleri kazanacak. Bu şu anlama geliyor: yerinde deneyimden postalara kadar ileti sisteminin her unsuru kişiselleştirilecek. Beş yıl içinde alışveriş kişilere göre şekillenecek. Her mağazada sizin için kişisel alışveriş uzmanı olacak ve sizinle bu şekilde iletişim kuracak.

5 – Kıyafetler için 3 boyutlu baskı teknolojisi

Eninde sonunda kendi kıyafetlerimizi basmaya başlayacağız. 3 boyutlu baskının hızla ilerlediğinizi hepimiz görüyoruz ve bu devrimin henüz ilk aşamalarındayız. Bugün gördüğümüz fabrikaları 100 yıl önce hayal edebiliyor muyduk?  Bugün, kendi ürünlerimizi nasıl üretebileceğimizi tam olarak hayal edemiyoruz. 3 boyutlu baskı teknolojisi kendi beden ölçülerimize göre kıyafetler basabildiğimizde can alıcı noktaya gelecek. Banana Republic’e gitmek, kumaşı seçmek ve kendiniz için tişörtler basabileceğiniz bir makineye sahip olmak ne kadar havalı olur değil mi?

6 – Online alışveriş görevlileri

Tüketicilerin birçoğu olay belirli türdeki alışverişler olduğunda gerçek insanların yardımından memnun oluyor. Teknoloji, şirketlerin özel görevli tarzında hizmetler vermesini sağlayacak. Gerçek insanlardan oluşan temsilcilerin kişiselleştirilmesi tüketici ile daha anlamlı ve uzun ömürlü ilişkilerin kurulmasını sağlayacak. Güven inşa edilecek ve tüketiciler online alışveriş deneyiminin büyük bölümünü kişisel asistanlar aracılığıyla yaşamaya başlayacak.

7 – Alışveriş deneyimi yakınlaşması

İnternet alışverişi 90’larda öne çıktığında fiziki mağazalar ve internet satıcıları arasında belirgin bir çizgi oluştu. Sonra fiziki mağazalar da aceleci bir biçimde internet dünyasına daldı. Bu fiziki ve sanal satıcılar arasındaki çizgiyi bulanıklaştırdı. Şimdi aynı çizgi mobil ve bilgisayar arasında var. Birkaç yıl öncesine kadar mobil alışveriş hemen hemen hiç duyulmamıştı. Mobil budur ve mobil şudur diye bir şeyler okusak bile mobil ve bilgisayar arasındaki ayrımı tam olarak yapamıyoruz. Bu çizgi bulanıklaştıkça alışveriş deneyimi de belli bir noktaya yönelecek. İnsanlar çoklu araçlarla, çok daha rahat alışveriş yapabilecek..

E-Ticaret Yapmanın Püf Noktaları

0

Sizler için e-ticaret sektörünün önde gelen isimlerini araştırdık ve e-ticaret firmalarına yardımcı olacak e-ticaret yapmanın püf noktalarını öğrendik.

İşte sizlere e-ticaret işinizde başarılı olmanızı sağlayacak birbirinden değerli püf noktalar:

Sosyal medya aracılığıyla destek verin

2012 yılında yapılan bir araştırmaya göre sosyal medya kullanıcılarının üçte biri şirketlerle telefon yerine sosyal medya aracılığıyla temas kurmak istiyor. Destek sayfalarınıza sosyal medya profillerinizi ekleyin. Sosyal medya hesaplarınızın uyarılarını ayarlayın ki birisi sizinle temas kurduğunda haberiniz olsun. Bu yolla zamanında ve müşterilerin istediği şekilde müşteri desteği verebilirsiniz.

Potansiyel alıcılar için araştırma sürecini kolaylaştırın

Bulunması kolay kapsamlı bilgiler sağlarsanız satın alma kararı o kadar kolay gerçekleşir ve oranlarınız büyük ölçüde artar. Web taraması yerine satın alma sürecini kolaylaştırmanız alıcıların internet sitenizi öncelikli kaynak olarak görmesini sağlar.

Bir adım ileride olun

Teknoloji her gün değişiyor ve ilerliyor. En yeni araçlar ve teknolojiler hakkında bilgi sahibi olmak için sürekli araştırma yapmalısınız. Olduğunuz yerde sayarsanız rakipleriniz hızlı bir şekilde önünüze geçer.

Karşılaştırmalı alışveriş sitelerini unutmayın

Mükemmel bir e-ticaret siteniz olabilir. Ancak trafiği arttırmak zordur. Akakçe, ucuzu.com ve cimri.com gibi karşılaştırmalı siteler her gün milyonlarca alışverişçiyi ürün sayfalarına yönlendirir. Satın almaya hazır alışverişçilerin sizi görebilmeleri için karşılaştırmalı arama sitelerine ürünlerinizi listelemeniz gerekir. Bu sayede müşteriler internet sitenize girer ve alışveriş sürecini tamamlar.

Müşteri gibi düşünün

İnternet sitenizin tasarımı basit ve net olsun, calls-to-action yani satış/eylem çağrılarınız açık olsun ve ürüne odaklanın. Ara, göz at ve ürün al gibi bölümleri yani site akışınızı gözden geçirin veya arkadaşlarnızdan sitenizi incelemelerini isteyebilir ve onlara karışık gelen bölümleri belirleyebilirsiniz. Karışık olan, olması gerektiği gibi çalışmayan veya çok adımlı olan alanlara dikkat edin. Daha sonra gerekli düzenlemeleri yapın.

Ürün fotoğrafçılığının üstünde durun

İster yüksek kalite renderlar kullanın ister gerçek ürün fotoğrafları kullanın ürünleri en iyi biçimde sunduğunuzdan emin olmanız gerekir. Ürün ve Pinterest, Instagram ve OpenSky gibi fotoğraf paylaşım sitelerinin artışı güzel fotoğraf çekimlerini zorunlu hale getirmiştir. Ürünlerin kullanımını gösteren lifestyle çekimler de geri dönüşleri ciddi anlamda arttırmaktadır.

E-ticaretin “E” sini atın

eBay‘in CEO’su John Donahoe’ye göre satıcıların ticaret hattını anlaması gerekir. Artık online ve offline ticaret diye bir şey yok. Sadece ticaret vardır. Satıcılar her yerde ve herkesle global ölçekte rekabet eder. Müşterilere sizin ürün veya hizmetinizi almaları için ikna edici bir sebep vermelisiniz. Kendinizi farklılaştırmanın bir yolunu bulun ve müşterilerin dikkatini çektiğinizden emin olun.

En çok sorulan soruların üzerine gidin

Müşterileri ve satışları kaybetmenin en hızlı yolu sürecin müşteriler için zor olmasıdır. En çok sorulan soruları internet sitenizin sıkça sorulan sorular bölümüne koymak yerine müşterilerin doğrudan görebileceği bir yere koymalısınız. Her sayfanıza hizmet sözleşmesini ekleyin ve sipariş durumuyla ilgili haberleri e-postalar aracılığıyla gönderin.

Pinterest ve İnstagram’da yüksek takipçiye sahip kişilerle temas kurun

Ürün kategorinizle ilgili geniş takipçisi olan hesaplarla veya panolarla temas kurun.  Hoşlandıklarını düşündüğünüz ürünlerinizi pinlemelerini yani paylaşmalarını rica edin. Bu sayede trafiğinizi ve satışlarınızı arttırırsınız. Bu tekrarlanabilir, biraz daha hızlı ve ucuz olan yöntem kendi kendinize müşteri tabanınızı oluşturmaya çalışmaktan daha kolaydır.

Fiziki satış deneyimini taklit edin

Online müşteriler alışveriş için kullandığınız kanalı önemsemez ve kaliteli bir fiziki satış deneyimi yaşamak ister. Ürünü büyütmek, döndürmek, renklerini değiştirmek yani kısacası ürünle aynı fiziki ortamdaymış gibi etkileşim kurmak ister. Zengin etkileşimli medya kullanan satıcılar ciddi anlamda rekabet üstünlüğü sağlar ve satışlarını diğerlerine göre %30 oranında arttırabilir.

E-ticaret yapmak isteyenlere özel satışları kat ve kat artıracak ipuçlarını ve pazarlama fikirlerini paylaşmaya devamedeceğiz.

E-Ticaret Yaparak Zengin Olmak Mümkün Mü?

0

Biriken fatura ve kredi kartı borçlarınız yüzünden ayın sonunu getirmekte zorlanıyor olabilirsiniz. Hatta bu yüzden uykularınız da kaçıyor olabilir. Böyle zamanlarda ekstra para kazanma yollarına başvurup biraz olsun rahat nefes almak istersiniz. E-ticaret yapmak da ekstra gelir elde etmenin en popüler yollarından biridir. Peki, e-ticaret sayesinde zengin olmak mümkün mü?

E-ticaret sektörü geleceği parlak olan ve her sene büyüme rekorları kıran çekici bir sektör. Ancak e-ticaret yaparak hızlı ve kolay şekilde zengin olmayı vadedenler e-ticaret pazarının gerçekliğini fazla basite indirgiyor. Evet, e-ticaret yaparak para kazanmak mümkündür. Hatta bazı küçük işletmeler ve büyük perakende zincirleri e-ticaretten büyük kazançlar elde ederler. Ama bunu diğer işlerde olduğu gibi çok çalışarak yaparlar.

E-ticaret sayesinde zengin olamasanız bile tam zamanlı gelire dönüşebilecek başarılı bir iş kurabilirsiniz. E-ticaret işinde başarılı olabilmek için ürünlerinizi tedarik etmenin, kendinizi Web’de pazarlamanın, müşteri çekmenin, müşteri tabanı oluşturmanın ve Web alanınızı güvenilir ve itibarlı bir şekilde yönetmenin yollarını bulmalısınız.

Makalenin geri kalan bölümünde e-ticaret işinizi başarılı bir şekilde nasıl kurabileceğinizden bahsedeceğiz.

E-ticaret ne kadar kazandırır?

E-ticaret siteleri aracılığıyla geçimini sağlayan kaç satıcı olduğunun ve satıcıların ne kadar para kazandığının niceliğini ölçmek zor.Tüm dünyada dikkatleri üzerine çeken eBay’in en başarılı satıcılarından biri olan Jack Sheng yılda 40 milyon dolar gelir elde ediyor. Ancak Sheng’in üç kişilik işletmesinin 200 kişilik ulusal bir şirkete dönüşmesinin sekiz yıl aldığını da aklınızdan çıkarmayın. Yani bütün bunlar bir gecede olmadı.

Yapılan bir araştırmaya göre Türkiye’de 2014 yılında e-ticaret aracılığıyla satış yapan 15,000 perakendeci var. Bunların 8,000’den fazlası tek kişilik faaliyet ve bunların ortalama yıllık kazançları 38,000 TL civarında.

En büyük e-ticaret siteleri aracılığıyla satış yapmanın avantajları ve dezavantajları var. Gittigidiyor ve eBay gibi siteler, satıcıları güçlendirmek için ücretlerde indirim yapıyor ve daha iyi müşteri hizmetleri sunuyor. Diğer yandan kendi internet sitenizi kurduğunuzda sadık bir müşteri kitlesi oluşturmanız mümkün.

E-ticaret işinizi kurun

Türkiye’de e-ticaret sektörünün 2015 yılında %25-30 büyümesi bekleniyor. Bu da pazara yeni girecek girişimcileri teşvik etmek için yeterli bir oran. İşte sizlere e-ticaret sektörüne nasıl girebileceğinizle ilgili ipuçları:

Online iş kurmak için öncelikle ne satacağınıza karar vermeniz gerekir. Bazı satıcılar üçüncü partiler aracılığıyla satışların yapıldığı ve siparişlerin karşılandığı drop shipping yöntemini kullanırlar. Drop shipper’lar katalog ürünleri toptan stoklarlar ve talep üzerine müşteriye gönderirler ve bu esnada da komisyon alırlar.

Ne satarsanız satın, özellikle başlangıç aşamasında niş ürünlere odaklanmanız avantajınıza olacaktır. Piyasada pek satılmayan bir şey satarsanız fiyat rekabeti az olur ve dikkat çekmeniz daha kolay olur.

İyi pazarlama e-ticaret işiniz için hayati önem taşır. Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), web sitenizin google aramalarında üst sıralarda çıklamasıyla ilgilidir. Google’da ne kadar üst sıralarda çıkarsanız müşteri kitleniz de o kadar artcaktır. Bu konuda size yardımcı olması için bir uzmanla çalışabilirsiniz. Online mağazanızı tıklama başına ödeme reklamlar(Google adsense) aracılığıyla da pazarlayabilirsiniz.

İtibar ve görüntü internet satışının anahtarıdır. İlk müşterileri gerçek bir satıcı olduğunuza ve kredi kartı bilgilerini çalmaya çalışan bir site olmadığınıza ikna etmek için web tasarımınızın iyi olması gerekir. İnternet sitenizin güzel ve meşru görünmesi gerekir ve bunun için profesyonel bir web tasarımcıyla çalışmanıza değecektir. Aynı zamanda SSL ( güvenli yuva katmanı ) koruması, alıcıların kişisel ve kredi kartı bilgilerini güvenli bir şekilde gönderecek şifreleme formuna ihtiyacınız olacaktır.

Ürün sayfalarınızın detaylı ve açık olduğundan emin olun ve resimlerin profesyonel görünmesine özen gösterin.  Ürün sayfalarında teslimat ve iade politikası yer alsın ve ayrı bir “hakkımızda” sayfası olsun. Bu detaylar için çalışmak gerekir ve bunlar maliyetli de olabilir ancak insanlar meşru olan internet sitelerinden alışveriş yapmak ister ve bunları yaptığınız takdirde uzun vadede satışlarınız artar.

İnternet Sitesinden Para Kazanmanın 12 Yolu

0

İnternet sitelerinden nasıl para kazanılacağını öğrenmeye hazır olun. İnsanların birçoğu internet sitelerinden para kazanmak istiyor ancak bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız doğru yerdesiniz.

İnternet sitenizin büyüklüğüne, internet sitenizin yeniliğine, seçtiğiniz nişe ve hedeflerinize bağlı olarak bu sorunun cevabı değişir. İnternetten para kazanmanın çeşitli yolları vardır ve makaleyi okumaya devam ederek hangi tekniğin sizin için uygun olduğunu belirleyebilirsiniz.

Senelerdir denenen bir sürü yöntem var. Bu yöntemlerden bazıları işe yararken bazıları da zaman kaybetmenize neden olur. Bir şey denediyseniz ve işe yaramadıysa hemen bırakın. Online işlerde başarısız olan bir sürü insan vardır. Bunun nedeni internet sitelerinin veya fikirlerinin kötü olması değil mücadeleyi erken bırakmalarıdır.

Unutmayın güzel şeyler zaman alır.

İşte sizlere internet sitenizden para kazanmanın yolları:

1 – Reklam alanı satın

İnternet sitelerine reklam yerleştirmek internet sitelerinden para kazanmanın en yaygın yollarından biridir ve farklı yolları vardır.

Reklam alanı satmak istiyorsanız sitenize hakim olmanız gerekir çünkü reklamları sitenizde yerleştireceğiniz bölgelere bağlı olarak ayda 50 ve 500 TL arasında para kazanırsınız. Siteniz trafik alıyorsa veya sektöre dayalı bir internet sitesiniz varsa küçük bir reklam alanını mümkün olan en yüksek fiyattan satmaya çalışın.

Avantajları

Garantili gelir imkanı sunar

Az bir çabayla para kazanabilirsiniz

Sektördeki diğer insanlarla iletişim kurmak için harika bir yoldur

Dezavantajları

Kullanıcı deneyimini ortadan kaldırır

Aylık bir fiyat belirlediyseniz trafiğiniz iki katına çıksa bile daha fazla para kazanamazsınız

Reklamcılar gelir gider ve bu yüzden düzenleme, ekleme, silme ve daha çok reklamcı bulmak için zaman harcamanız gerekir

2 – Satış hizmetleri

Satış hizmetleri para kazanabileceğiniz en popüler yöntemlerden biridir ve insanların blog açmasının en yaygın nedenlerinden biridir. Daha çok müşteri çekmek için daha çok trafik almanız gerekir ve bloglar bunun için idealdir.

Blogunuzda reklam satmaya başlamanın en kolay yolu WordPress içinde yeni bir sayfa açmaktır ve bu sayfaya “reklam” adını vermektir. Bu bölüme hizmetlerinizle ilgili bilgiler girin ve şimdi al butonu ekleyin.

Avantajları

Hızlı geri dönüşler alırsınız, insanlar blogunuzu fark eder ve daha fazlasını ister!

Oldukça karlıdır

Kolaydır

Geri ödemeler düşüktür

Dezavantajları

Parayı almak zaman alır

Müşteriler her zaman haklıdır ( bunun doğru olmadığını bilsek bile )

Hiç müşterinizin olmadığı zamanlarda olacaktır!

3 – E-postalar toplayın ve pazarlayın

En favori yöntemlerden biri budur çünkü oldukça güçlüdür.

E-posta listesi oluşturmak size para kazandırır. Sağlam bir marka inşa etmenizi ve tabi ki ziyaretçilerin tekrar tekrar sitenizi ziyaret etmesini sağlar. Doğrudan e-posta tanıtımları ve bedava raporlar göndermek gibi farklı yöntemler kullanarak e-posta pazarlama aracılığıyla para kazanabilirsiniz.

Popüler yöntemlerden biri “squeeze page” uygulamasıdır. “Squeeze page” olası takipçilerden önceden izin alarak e-posta adresi toplama için tasarlanmış bir hedef sayfadır. Squeeze page’in amacı e-posta listesine daha çok kullanıcının katılmasıdır. Heyecan verici bir squeeze page oluşturmak istiyorsanız Optimizepress’i araştırabilirsiniz.

E-posta pazarlama için öncelikle Aweber hesabı açmalısınız.

Avantajları

Pazarlamanın en doğrudan yollarından biridir

Bir e-posta size binler kazandırabilir

Kolay ve basittir

Dezavantajları

Promosyonların takipçiler üzerinde negatif etkisi olabilir

Her zaman potansiyel müşteri adayları yaratmanız gerekir

Ziyaretçiler gelir gider

4 – Affiliate ( satış ortağı ) olarak ürün tanıtımı yapın

En popüler seçeneklerden biri de ürün tanıtımıdır

E-posta pazarlama ve affiliate ürünlerin tanıtımını yapan bannerlar bir araya geldiğinde harika sonuçlar çıkar.

İnternet siteniz için ürün bulmanın bir sürü yolu vardır. Xticaret’e üye olarak satış ortaklığına başlayabilirsiniz.

Avantajları

Büyük paralar kazanabilirsiniz

Tanıtımları doğru yaparsanız geri dönüşler yüksek olur

Dezavantajları

Kazanç garanti değildir. Bir ay 100 dolarda kazanırsınız bir sonraki ay 1,000 dolar kazanırsınız

İyi ürünlerin dönüştürülmüş saçma satış sayfaları vardır

Her zaman tanıtımı yapılacak iyi ürünler bulamazsınız

5 – Üyelik sitesi veya özel içerik sunun

Bu teknik her geçen gün daha da popüler oluyor.

Özel içerikler için ödeme yapan takipçiler vardır. Genellikle takipçilerin dikkatini çeken bedava bir içerik olur ve içerikle ilgili daha fazla bilgi almak isteyen takipçiler bu içerik için para öder. PSDtuts bunun en iyi örneklerinden biridir. Takipçiler Photoshop programıyla ilgili bedava videolar izler. Daha fazla photoshop dosyası ve uzman öğreticiler görmek için üyeliklerini yükseltmeleri gerekir.

Öncelikle ziyaretçilere ne sunacağınıza karar vermelisiniz. Daha sonra giriş yapabilecekleri ve sattığınız bilgiyi görebilecekleri bir alan tasarlamalısınız.

Avantajları

Aydan aya devamlı gelir ve para kazanma imkanı

Kurulumu yapın ve unutun

Satış ortakları trafiğinizi arttıracaktır!

Dezavantajları

Kurulum aşamasında çok çalışmanız gerekecek

Daha fazla içerik yayınlamak için düzenli çalışmanız gerekecek

6 – Kendi dijital ürününüzü yaratın ve satın

Kendi ürününü yapan insan sayısı her geçen gün artmaktadır. Bir ürün yaratmanın en basit yolu herhangi bir konuyla ilgili 30+ sayfalık bir word belgesi hazırlamak, bu belgeyi PDF’e dönüştürmek ve satmaktır.

Öncelikle insanların merak ettikleri ve hakkında bilgi almak istedikleri konuları bulun. Daha sonra ürün yaratın ve bu ürünü satın!

Başlangıç aşamasındaki amacınız küçük bir miktar kazanmaksa hizmet satışları için PayPal gibi ödeme sistemlerini kullanmanızı tavsiye ederiz. İşleri büyüttükten ve daha fazla satış yapmaya başladıktan sonra bütün siparişleri halleden ve satış ortaklarınızın olmasına izin veren Clickbank’ı kullanmanız iyi bir seçim olacaktır.

Avantajları

Affiliate’ler ( satış ortakları ) trafiğinizi arttıracaktır

Affiliate’ler ( satış ortakları ) sayesinde pasif geliriniz olur

Marka inşa etmek için harika bir fırsattır

Büyük kazanç kaynağıdır

Dezavantajları

Kurulum zaman alır

7- İçerik listeleri satın

Bu teknik çok yaygın olmasa da yakın zamanda popüler olacağını düşünüyoruz.

Bize soracak olursanız bu reklam satmanın en akıllıca yoludur.  İnternet sitenizin kenar çubuğuna reklam koymak yerine sektördeki farklı şirketlerin ve internet sitelerinin linklerinin yer aldığı bir rehber yerleştirebilirsiniz. Örneğin aylık ücret alacaksanız ve rehberde 1000 kişi varsa aylık ücret olarak 7 TL talep edebilir ve 7,000 TL kazanabilirsiniz.

Bu teknik okuyucular için oldukça faydalıdır. Örneğin fotoğrafçılar için bir bölüm ayırabilirsiniz ve fotoğrafçılar bu bölümde hizmetlerinden bahsedebilir ya da modeller portfolyolarına koyacakları resimleri çekecek doğru insanları bulabilirler.

İş panolarında olduğu gibi blogunuza reklamlar ekleyebilir ve içerik listenizin tanıtımını yapabilirsiniz.

Avantajları

Oldukça karlıdır

Okuyucular için faydalıdır

Farklı bir şey yaparak dikkat çekmenizi sağlar

Neredeyse garantili gelir fırsatı sunar

Dezavantajları

Kurulum maliyetlidir

Daha küçük internet sitelerinde işe yaramaz

8 – Web tabanlı seminerler düzenleyin ve bir şeyler satın

Haftada bir bedava web tabanlı seminerler düzenleyin ve daha sonra ki seminerleri ücretli satın. Web tabanlı seminer serisini tamamladıktan sonra elinizde bir ürün olacaktır ve bu ürünü kurs olarak satabilirsiniz.

Avantajları

Yüksek fiyatlıdır, müşteri sayısı azdır

Okuyucular sizinle iletişim kurmak isteyebilir

Ürün alanlar için oldukça faydalıdır

Öğretmenin en etkili yollarından biridir

Dezavantajları

Canlı seminerler düzenlerseniz parayı dönüştürmek zaman alır

Yazılıma yatırım yapmanız gerekir

İnsanların belirli saatlere uyması gerekir ve farklı zaman aralıklarını ayarlamak zordur

9 – Kitap yayınlayın

İnsanların birçoğu hedef kitlesi olmasa bile kitap yazmak ister.

Bir blog açmak marka oluşturmanıza, sektördeki diğer insanlarla temas kurmanıza, insanların neleri okumaktan hoşlandığını ve daha da önemlisi insanların nelerden hoşlanmadığını anlamanıza yardımcı olur.

Kitap yayınlamak daha sonrasında bir ürün çıkarmanıza yardımcı olur çünkü insanlar her zaman daha fazlasını ister. Kitap yayınladığınız zaman otomatikman uzman olarak kabul edilirsiniz. Bir düzeniden fazla kitap satamamış olsanız bile fark etmez. Danışmanlık yaparak para kazanabilirsiniz.

Kitap yayınlamanın farklı birçok yolu vardır. İnsanların çoğu kitaplarını kendileri yayınlar ancak başarılı bir blogunuz varsa yayıncılar sizi bulabilir. Blogu olan bir tanıdığınız varsa ve kitap yayınlamayı düşünüyorsa bu kişiye yardımcı olun ki daha sonra bu kişi de size yardımcı olsun.

Avantajları

Otorite olarak görülmenizi sağlar

Uzun vadeli kazanç sağlar

Danışmanlık aracılığıyla gelirinizi arttırabilirsiniz

Etkinliklerde konuşma yaparak para kazanabilirsiniz

Dezavantajları

Hayalet yazarınız varsa pahalı olacaktır veya zaman alacaktır

Kendi başına çok para kazandırmaz

10 – Canlı eğitimler ve workshoplar düzenleyin

Tıpkı danışmanlık yapmak ve hizmet satmak gibi blogunuzda canlı eğitimler, workshoplar ve seminerler satabilirsiniz.

Workshop düzenlemek demek okuyucuların sizden bir şey öğrenmesi anlamına gelir. Bu oldukça çekici bir tekliftir ve insanlar bunun için yüksek paralar ödemeye razı olur.

Sadece biletten para kazanmazsınız ayrıca gelecek workshop satışlarından da kazanç elde edersiniz. Konuşmacılar olursa ve bu konuşmacılar son kısımda satış yaparsa toplanan paranın %50’sini siz alırsınız. Bu etkinliği kaydederek blogunuz aracılığıyla ürün olarak satabilirsiniz.

Etkinlik düzenlemek gözünüzü korkutabilir ancak sandığınız kadar zor değildir. Bir otelle görüşün, konferans salonu için rezervasyon yaptırın, blog yazısı hazırlayın ve e-posta listenizdeki herkese bu yazıyı gönderin.

Talebi arttırana kadar her gün etkinlikle ilgili hatırlatmalar yapın. Bunların haricinde yapmanız gereken tek şey slaytlar hazırlamaktır. Bunu yapması için biriyle de anlaşabilirsiniz.

Avantajları

Bir sürü para kazanabilirsiniz

Ürüne dönüştürebilirsiniz

İnsanlar konuşma yapmanız için sizi etkinliklerine davet edebilir ve bu sayede kendi ürünlerinizi satabilirsiniz

Otorite olmanızı sağlar

Dezavantajları

Zaman alır

Satış yapmak bazen zor olur

İlk kez deneyenler için streslidir

11 – İnternet sitenizi satın

Bahsettiklerimiz içinde en iyisi bu tekniktir ve daha çok para kazanmanızı sağlar

İnternet sitenizi satarak para kazanabilirsiniz. Satış işlemini “r10.net” sitesindeki “site satışı” bölümünden rahatlıkla yapabilirsiniz. Ayrıca buradan yeni bir site de satın alabilirsiniz.

İnternet siteleri genellikle 12-24 aylık gelirine göre satılır. Ancak internet siteniz eskiyse, eşsiz bir konudan bahsediyorsa veya sektör içinde otorite olarak kabul ediliyorsa istediğiniz rakamı belirleyebilirsiniz.

Sıkı çalışın ve paraya para demeyin.

Şunu unutmayın ki internet sitenizi iki yıllık gelirinize göre satacaksanız ve internet sitenizden aylık olarak 5,000 TL kazanıyorsanız 120,000 TL’ye satmanız gerekir. Ancak işinizi kurmanın ve oturtmanın da ne kadar sürdüğünü göz önünde bulundurmalısınız.

Avantajları

Büyük miktarda kazanç elde etme fırsatı

Bir ayda satılabilir

Birkaç yıl çalışmasanız bile geçiminizi sağlamaya yetecek kadar para kazanabilirsiniz

Dezavantajları

Bundan böyle bir internet siteniz olmayacak.

12- Adsense’e kayıt olun

Google adsense sayesinde google reklamlarını sitenizde yayınlayabilir ve bu sayede güzel paralar kazanabilirsiniz. Bu sistemde google’a reklam verenlerin reklamlarını sitenizde yayınladığınız için gelirden %68 pay alırsınız. Yani google 100 TL’lik bir reklam kazancından size 68 TL verir kendine de 32 TL alır. Google burada sadece bir aracı konumundadır.

Google adsense ile ayda, sitenizin ziyaretçi sayısına bağlı olarak 4  hatta 5 haneli kazançlar elde edebilirsiniz.

Avantajları

Yüksek ve düzenlli gelir elde edebilirsiniz.

Ödemeleriniz her ay banka hesabınıza aktarılır.

Dezavantajları

Adsense’e kabul edilmeyebilirsiniz. Kabul edilmek için öncelikle sitenizi nitelikli hale getirmeli ve istenilen şartlara uymalısınız.

Kabul edildikten sonra ufak bir kural ihlalinde üyeliğiniz iptal olabilmektedir.

Mobil Uygulama Nedir?

0

Günümüzde hemen hemen herkesin yanına almadan dışarı çıkamadığı smartphone ( akıllı telefon ), tabletler gibi cihazlara özel olarak kodlanmış ve tasarlanmış  yazılımlara “Mobil Uygulama” denmektedir. Mobil uygulama kesinlikle mobil site ile karıştırılmamalıdır, mobil site için web tasarım bölümümüzden responsive tasarım kısmını inceleyebilirsiniz.

Mobil uygulamalar kullanılacak olan cihaza göre tasarlanmakta ve kodlanmaktadır. Mesela yaptırdığınız uygulamanın iphone, ipad gibi cihazlarda çalışmasını istiyorsanız uygulamanız IOS tabanlı olarak geliştirilmek zorundadır, eğer Samsung, HTC gibi android işletim sistemi kullanan tablet veya akıllı telefonlarda çalışmasını istiyorsanız uygulamanız Android tabanlı olarak geliştirilmek zorundadır. Android ve/veya IOS tabanlı mobil uygulama yaptırmak istiyorsanız bizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

IOS tabanlı geliştirdiğimiz uygulamalarınızı iphone, ipad mini, ipad ve ipod touch cihazları için 500 milyondan fazla kullanıcısı olan (2013 verilerine göre) ve kullanıcılarının bugüne kadar 40 milyardan fazla mobil uygulama indirdiği App Store’da yayınlanmaktayız.

Android tabanlı geliştirdiğimiz uygulamalarınızı samsung galaxy, samsung tablet, samsung note, htc one ve diğer tüm android akıllı telefon ve tabletleriniz için bugüne kadar milyonlarca kullanıcının 25 milyardan fazla mobil uygulama indirdiği Google Play Store’da yayınlamaktayız.

Reklam bütçenize ne kadar ayırırsanız ayırın, toplam 1 milyardan fazla kullanıcıya başka türlü ve maliyeti az olan bir şekilde ulaşmanız imkansız. Hemen IOS ve/veya Android platformlarında firmanızın yer alması için bizimle iletişime geçin.

SEO Uyumlu Web Sitesi

0

SEO Uyumlu Web Tasarım Nasıl Yapılır ?

SEO, arama motor optimizasyonu anlamına gelmektedir. SEO uyumlu web sitesi ise, Google başta olmak üzere arama motorlarında üst sıralarda çıkabilecek alt yapıya sahip web sitesi anlamına gelmektedir. Bu tip siteler için “arama motoru dostu”, “Google friendly” gibi terimler de kullanılır.

SEO Uyumlu Web Sitesinin Özellikleri

Site içi SEO kavramı içerisine giren 100 den fazla nokta bulunmaktadır. Ancak bunlardan en önemli olanlara değinmek yerinde olacaktır.

1. Web sitenizin tüm sayfaları için özgün ve açıklayıcı META etiketleri oluşturun

Bir web sitesinin arama motorlarındaki en önemli görünürlük kriterlerinden birisi META etiketlerdir. META etiketler için ise TITLE ve DESCRIPTION etiketleri olmazsa olmaz öneme sahiptir. Bu etiketler sayfanın arama motorları tarafından anlaşılması açısından ilk bakılacak yeridir. Title etiketi ortalama 70 karakter ve sayfa içeriğini açıklayıcı kısa bir yazı olmalıdır. Description etiketi ise sayfa içeriğini özetle anlatan ortalama 160 karakter olan bölümdür. Bunun dışında Keywords ve benzer bir çok, nispeten daha az öneme sahip Meta etiketleri de bulunmaktadır.

2. İçeriğiniz Özgün ve Kaliteli Olsun

Arama motorları geçmiş yıllara kıyasla çok daha fazla içeriğie önem vermeye başladı. Geçmişte içeriğe ait semantik bir yaklaşımla değerlendirme yapma imkanı olmayan arama motorları artık sayfa içeriğinde geçen kelime sayısının ötesinde, sayfada zaman geçirme, hemen çıkma ve benzer bir çok faktörü değerlendiriyor. Böyle içeriğin kalitesini, kullanıcıya olan faydasını ölçerek değerliyor. Bu sebeple aşağıdaki maddelere mutlaka dikkat etmeliyiz :

* Sitenizi içeriği (metin ve resimler) mutlaka özgün olmalı.

* Sitenizde kullanıcının fazlaca vakit geçireceği bir şekilde kaliteli içerik olmalı.

* İçeriğinizde mümkünse video olsun. Böylece kullanıcılar sitenizde daha fazla vakit geçirecektir.

* Sitenizdeki metinlerin dilbilgisi ve imla kurallarına uygun olmasına, kolaylıkla anlaşılır olmasına dikkat edin.

3. Web Siteniz Hızlı Açılmalı

Web sitenizin çok hızlı açılabilmesi gerekiyor. Bir çok arama motoruna göre bu çok önemli bir kural. Bu sebeple web sitenizdeki imajların ve kod yapısının optimize edilmiş olması gerekmektedir. Web sitenizin hızını ölçebilmeniz için önemli araçlardan 2 tanesini sizinle paylaşmak istiyorum :

Google PageSpeed Tools : https://developers.google.com/speed/pagespeed/

GT Metrix : https://gtmetrix.com/

 

SEO Uyumlu bir web sitesi yapıldığında üst sıralarda çıkar mıyız ?

SEO kavramını incelediğimizde sadece site içi faktörlerin değil, aynı zamanda site dışı faktörlerin de arama sıralamasında etkili olduğunu görebiliriz. Yani site içi SEO uyumu %100 olsa bile, bir site üst sıralarda olmayabilir. Bu tamamen ilgili terimlerde sizinle yarışan rakiplerinizin durumuna bağlıdır. Rekabetçi anahtar kelimelerde çoğunlukla ilk sayfada yer alan şirketler büyük oranda, site içi SEO çalışması yapmış oluyorlar. Bu durumda onların önünde çıkmak isteyen bir firma için site içi SEO nun yeterli olmayacağını söyleyebiliriz.

Reklam ve Tanıtım Hizmetleri

0

1.Tüketicinin iç görüsünü en iyi şekilde yakalamış olması gerekir. Tüketici odaklı, onları çok iyi tanıyan ve onların isteklerine cevap verebilen reklamlar başarılı olur. Başka bir tabirle tüketiciyi can evinden vuran reklamlar…

2.Özellik değil yarar sağlayan reklam başarılı reklamdır. Fonksiyonel ve duygusal yararları olması gerekir.

3.Başarılı reklam tüketiciye bir şeyler söylememeli. Tüketiciyi harekete geçirmeli ve tüketiciye yapmayacağı şeyleri yaptırmalı, hissettirmeli ve almayacakları şeyleri bile aldırmalı. Tüketicinin reklamı gördükten sonra herhangi bir şekilde tüketicinin tepki vermesini sağlamalı.

4.Güçlü bir marka değeri kurmalı. Üründen çok markanın değerini vurgulamalı. Markayı önemsemeli. mesela; Coca Cola markası üründen daha değerli daha öne çıkmış.Ürünler taklit edilebilir çoğaltılabilir fakat markalar edilemez. Markaya duygusal bir bağ vardır fakat ürüne rasyonel.Markalar tüketiciler tarafından yaratılır fakat ürünler üreticiler tarafından.Markalarda insana yüklenen karakter özellikleri varken ürünlerde fiziksel özellikler vardır. Bu yüzden tüketiciye daha yakın ve sıcak gelen ürünler değil markalardır. Marka değeri tüketicinin gözünde üründen daha önemlidir.

5.Rakiplerinden, diğerlerinden farklı olan bir özelliği olmalı. Rakiplerine tercih edilecek bir şeyleri olmalı . Farklılaşmalı.

6.Yaratıcı bir fikir içermeli. genel, uygun, farklı, etkileyici, tepki verdirten, hatırlanan, harekete geçiren ,basit, anlaşılır, açık, tüketici görüşlerini yakalamış bir fikir olmalı.

7.Başarılı reklam tek başına durmamalı. Yani tüm kampanyayla birlikte bir bütün oluşturmalı. Aynı görüş, aynı yarar, aynı fikir olmalı fakat farklı mecralara uygulanabilmeli. Kampanya oluşturmalı tek bir reklam yapılıp bırakılmamalı. Fikir diğer uygulamalara da aktarılabilmeli ve uygulanabilmeli.

Web Tasarım Firması Seçmek

0

Web Sitesi Yaptırmak İstiyorum Ama Nelere Dikkat Edeceğimi Bilmiyorum ?

Web tasarım, internetin hızla yayıldığı bu dönemde rekabeti yüksek ve revaçta olan bir sektör olmuştur. Rekabet ortamının kızgın olduğu bu sektörde, en iyi web tasarım firma seçimi yapmakta zorlanabilirsiniz. Bu yazımızda amacımız size bu zorlu karar sürecinde yardımcı olmak!

Web Sitesi Sahibi Olmak

Evet, dijital ortamda var olmaya karar verdiniz ve kafanızda web projenizin fikirlerini oluşturdunuz. Peki, nasıl hayata geçireceksiniz?

Arama motorunda küçük bir arama başlattığınızda önünüze sayfalarca sonuç çıkacak ve sizin için en doğru en iyi web tasarım firmasını seçmek gittikçe içinden çıkılmaz bir hâl alacaktır.

Web sitesini beğendiğiniz birkaç firma ile görüşüp teklif alacaksınız ve akabinde bütçenize uygun olan hizmeti satın almaya karar vereceksiniz. Vereceğiniz bu kararın ayırdığınız bütçeyi ve zamanı çöpe atabileceğini hiç düşündünüz mü?

Gerçekten kendiniz için en doğru en iyi web tasarım firmasını seçmek istiyorsanız size sunulan tekliften önce sunulan hizmete bakmalısınız.

Web siteniz veya web sayfanız sizin internet ortamındaki yüzünüzdür. Ve bu yüzünüzle ne kadar güven verirseniz web siteniz aynı oranda size kazanç getirir. Kazanç sağlamak için de doğru web tasarım firmasını seçmeniz gerek!

En İyi Web Tasarım Firmasını Nasıl Seçersiniz?

En iyi web tasarım firmasını seçmek aslında o kadar da zor değil. Her firmanın kendine özgü çalışma prensibi ve sunduğu hizmet kalitesi farklıdır. Bir web tasarım firmasını diğer firmalardan ayıran ilk özellik sektördeki tecrübesi ve başarıya ulaştırdığı web tasarım projeleridir. Bu noktada referanslar da seçiminize yardımcı olacak bir kriterdir.

Web tasarımda bir diğer önemli kıstas kullanıcı beklentilerini karşılayan tasarım olmasıdır.

Web sitesinde kullanıcı, site sahibi ile kolayca iletişime geçebilmelidir. Ayrıca mobil bir çağda yaşadığımızı düşünürsek web tasarımın mobil cihazlara uyumlu sunulması ve tabii ki web sitesinin hızının yüksek olması bu noktada önemlidir. Unutmayın, birkaç saniyede yüklenmeyen ve mobilde kullanıcıya kolaylık sağlamayan bir web sitesini, kullanıcı hemen kapatmaktadır.

Web sitenizin ziyaret edilmesini sağlamak için kullanıcıya her türlü kolaylığı sağlamalısınız.

Günümüzde her geçen gün teknoloji değişmekte ve gelişmektedir. Web teknolojisi de geliştikçe insanlar artık ulaşmak istediklerine arama motorlarından ulaşıyor. Bu teknolojilerin her alanda kullanılması gerektiği gibi web tasarımında da güncel web teknolojilerini kullanmak kaçınılmaz gerekliliktir.

Web tasarımda kullanılması gereken öncelikli yapılardan biri seo (arama motoru optimizasyonu) alt yapısına uyumlu olmaktır. Doğal yollardan web sitenizin ilk sayfalarda çıkmasını istemez miydiniz?

İşte seo alt yapısına uyumlu tasarlanan web sitesi kullanıcınıza sizi daha çabuk ulaştıracaktır.

En iyi web tasarım firması bütçenize uygun fiyat veren firma değil; kullanıcı deneyimini ön plânda tutan, web sayfasına konulacak nesnelerin doğru ve estetik konumlandıranresponsive tasarıma (mobile uyumlu tasarım) önem veren, çözüm odaklı ve elbette seo ya uyumlu tasarım ve yazılım geliştiren firma olacaktır.

Kurumsal web siteniz sizin yüzünüz ve hitap ettiğiniz kitlenin bir ürünüdür.

Kaliteli Bir Web Sitenin Faydaları

0

Profesyonel ellerde hazırlanmış bir web sitesi öncelikli olarak firmanızın en iyi reklam aracı olacaktır. Çünkü web siteniz ile çok sayıda kişiye ulaşma olanağı bulacak ve potansiyel müşteri sayınızı arttırabileceksiniz. Web siteniz sayesinde firmanızın ulaşılabilirliği artar ve müşterileriniz diledikleri zaman kurumunuz hakkında bilgi sahibi olma olanağını elde eder.
Web sitesi sahibi bir firma, hangi coğrafi bölgede olursa olsun tüm müşterilerine eşit uzaklıkta olma fırsatı yakalar. 7/24 ulaşılabilecek bir web sitesi ile ürünleriniz, kampanyalarınız ve hedef kitlenize iletmek istediğiniz tüm bilgileri kolayca ulaştırma şansınız olacaktır. İyi bir SEO çalışması ile hazırlanmış web tasarımı ile arama motorlarında üst sıralarda yer alarak bilinirliliğinizi arttırabilirsiniz. İnternet üzerinde ürünlerinizin ve firmanızın tanıtımını yapmanızın yanında e-ticaret sistemi sayesinde, ürünlerinizi pazarlayabilirsiniz de. Bu şekilde satış rakamlarınızı arttırabilir, tanıtım masraflarınızı düşürebilirsiniz.

Günümüzde, hangi eğitim düzeyinden, yaştan veya sosyo-ekonomik gruptan olursa olsun, her bireyin internette vakit geçirmesi, ve çoğu ihtiyacını bu şekilde karşılaması, tüm sektörlerin bir web sitesine sahip olmasını gerektirmektedir. İhtiyaçları geleneksel yollarla karşılamak, modern yaşamda zamanın çok daha değerli hale gelmesiyle, masa başından yapılabilir hale getirilmiştir.
Hangi alanda faaliyet gösterirse göstersin, bir şirketin web sitesi kurmaktaki amacı, daha fazla ilgi dolayısıyla müşteri, çekebilmektir. Bunu başarabilmek için, web sitesini oluşturma süreci, yani web tasarımı üst derecede önem taşır.

 

Görüntü, metin, ses kaydı, video vb görsel ve işitsel araçlar kullanılarak oluşturulmuş parçalara web sayfasıweb sayfalarının bir araya getirilmesiyle oluşturulan bütüne web sitesi denilmektedir.
Web tasarım firmalar için günümüzde büyük önem taşımaktadır. İnternet dünyasını ziyaret eden kitle büyüklüğünün giderek arttığı göz önüne alındığında, yakın gelecekte de web sitelerinin öneminin daha fazla artacağını söylemek mümkün.

Kurumsal kimliğinize ve hedef kitlenize uygun olarak hazırlanmış bir web tasarımı, firmanıza ve dolayısı ile size sayısız faydalar sağlayacağından emin olabilirsiniz.

Profesyonel ellerde hazırlanmış bir web sitesi öncelikli olarak firmanızın en iyi reklam aracı olacaktır. Çünkü web siteniz ile çok sayıda kişiye ulaşma olanağı bulacak ve potansiyel müşteri sayınızı arttırabileceksiniz. Web siteniz sayesinde firmanızın ulaşılabilirliği artar ve müşterileriniz diledikleri zaman kurumunuz hakkında bilgi sahibi olma olanağını elde eder.
Web sitesi sahibi bir firma, hangi coğrafi bölgede olursa olsun tüm müşterilerine eşit uzaklıkta olma fırsatı yakalar. 7/24 ulaşılabilecek bir web sitesi ile ürünleriniz, kampanyalarınız ve hedef kitlenize iletmek istediğiniz tüm bilgileri kolayca ulaştırma şansınız olacaktır. İyi bir SEO çalışması ile hazırlanmış web tasarımı ile arama motorlarında üst sıralarda yer alarak bilinirliliğinizi arttırabilirsiniz. İnternet üzerinde ürünlerinizin ve firmanızın tanıtımını yapmanızın yanında e-ticaret sistemi sayesinde, ürünlerinizi pazarlayabilirsiniz de. Bu şekilde satış rakamlarınızı arttırabilir, tanıtım masraflarınızı düşürebilirsiniz.

Profesyonellikten uzak hazırlanmış web tasarımdan ise kaçınılmalıdır. Çünkü böyle bir web tasarımı size fayda sağlamayacağı gibi markanızın zarar görmesine ve tanıtımınızı yaptığınız kişi ve kurumların gözünde aşağıya düşmenize neden olarak markanız ve sizin için olumsuz bir etken bile olabilir.

Profesyonel olarak tasarlanan bir web sitesi öncelikle sizi küresel çapta erişilebilir kılabilir.
Hiç beklemediğiniz sayıda, dünyanın herhangi bir yerinde olan potansiyel müşterilerinize, ucuz ham made kaynaklarına, tedarikçilere ulaşmanıza yada onların size ulaşmasına yardımcı olur.

Şirketiniz, İnternet üzerinden ticaret yapmayacak, sipariş almayacak ve müşteri bulmayacak bile olsanız, yine de bir internet sayfasına ihtiyacınız olacaktır. Web sitenizin, var olan müşterilerinizin size olan güvenini pekiştireceğini ve prestijinizi belirleyeceğini unutmayın. Özellikle ihracat yapıyorsanız ve yurt dışından firmalarla ilişkiniz varsa, size ’bir web siteniz var mı?’ diye sormayacaklar, web sitenizin adresini isteyeceklerdir ve web siteniz firmanızin değerlendirmesinde de etkin bir rol oynayacaktır.

profesyonel Web Tasarım Hizmetleri

0

Profesyonel web tasarim, firmalarin ihtiyaçlarina ve isteklerine göre olusturulur. Günümüzde artan rekabet kosullari içerisinde, internetin de yayginlasmasiyla web tasarimlara olan önem artmistir. Kullanicilar web sitenize ulastiginda sizden önce sitenizi görmekte ve sizi siteniz üzerinden tanimaya çalismaktadirlar.

Gelisen teknoloji ve bu teknolojiye paralel olarak hizla ilerleyen internet sayesinde, bugün genis kitleler tarafindan kullanilan en önemli iletisim araçlarinin basinda profesyonel web tasarim gelir. Kisilerin ve kurumlarin tanitimlarini yapabilecekleri çok büyük ve ayni zamanda maliyeti çok düsük bir pazardir.

Bu pazar sayesinde internet sitesi hedef kitlenize ulasmak, kendinizi veya firmanizi büyük kitlelere tanitmak için kullanabileceginiz en ekonomik çözümdür. Bunun yolu da kisisel veya kurumsal internet sitesinden geçmektedir. Web sitenizde, insanlara ve kurumlara kendinizi en iyi sekilde tanitir, yaptiginiz is hakkinda bilgi edinmelerini ve size kolay ulasmalarini saglarsiniz.

Günümüzde web sitesi sahibi olmak kesinlikle lüks olmaktan çikarak ciddi firmalar, kisiler, kurumlar, dernekler vb. için bir zorunluluk halini almistir. Bilgisayar fiyatlarinin sürekli düsmesi ve özellikle 3G teknolojisinin interneti cep telefonlarina tam uyumlu hale getirmesi, ülkemizdeki internet kullanici sayisinda muazzam ve sürekli bir artisi da beraberinde getirmektedir

Profesyonel web tasarim neleri kapsar?

Dinamik bir yapiya sahip olmali, yönetilebilir olmali,
Arama motoru dostu olmali,
Web tasarimlari ve içerikleri uyum içerisinde olmali,
Tüm ekran çözünürlüklerine ve tarayicilara uygun olmali,
Profesyonel ve yenilikçi kodlama çalismalari yapilmali,
Etkilesimli ve islevsel bir yapiya sahip olmali,
Kurumsal kimliginizi dogru yansitmali,
Kullanicilar bilgiye kolay erisebilmeli, aradigini kolayca bulabilmeli,
Ziyaretçilerinizi açikça bilgilendirmeli ve güven vermeli,

Web sitesi yararlari nelerdir?

Tanitiminizi ulusal ve uluslararasi düzeyde yapmanizi saglar.
Potansiyel müsterilerinize ve hedef kitlenize direkt ulasmanizi saglar.
Müsterilerinizle haberlesmeniz açisindan kolay bir yöntemdir.
Online ürün tanitimi ve satisi yapma olanagi verir.
Kagit, posta ve matbaa masraflari olmayacagindan tasarrufludur.
Size, zamani ve güncel teknoloji takipçisi bir firma imaji kazandirir.
Ürün ve hizmetlerinizi 365 gün 24 saat tüm dünyaya tanitir.
Sirketinizin, müsterilerinizin ve diger insanlarin gözünde deger kazanmasini saglar.
Firmanizin teknolojinin gerisinde kalmamasini saglar.
En düsük maliyetli tanitim aracidir.

Responsive Tasarım Nedir, Neden Önemlidir?

0

Responsive Tasarım Nedir, Neden Önemlidir?

Responsive web tasarım, duyarlı, uyumlu web tasarım anlamına da gelir. Son yıllarda adını sıkça duyduğumuz bu web tasarım şekli ilk olarak 2010 yılında ortaya çıktı ve son bir kaç yıldır dünyada ve ülkemizde popüler oldu.

Responsive tasarım, web sitesinin mobil ve tablet cihazlardan girildiğinde site içindeki resim, yazı gibi elementlerin ekran genişliğine göre yeniden şekillenip ekrana tam oturması ile oluşur. Genellikle desktop, tablet ve mobil versiyon olarak 3 kademeli şekilde tasarlanır.

Bilindiği gibi web sitelerine mobil cihazlardan girildiğinde ziyaretçiler siteyi görüntülemekte ve gezmekte güçlük yaşarlar. Eğer girdikleri site responsive yada mobil site değilse, okumak istedikleri alanı ancak zoom yaparak, kısıtlı bir alanı görüntüleyebilirler ve kulanım zorluğu çekerler. Site menülerini gezmekte oldukça zordur ve menüler mobil uyumlu olmadığı için genellikle gitmek istedikleri linki bulamayabilirler.

Responsive sitelere mobil cihazlardan girildiğinde menüler şekil değiştirip genellikle üstten açılacak şekilde kullanımı kolay bir versiyona dönüşür. Fontlar ve imajlar alt alta gelerek ekranda zoom yapmadan kolayca okunacak şekilde sıralanır. Hatta mobil versiyonda önem derecesi düşük elementler gizlenir, sadece ziyaretçiye sayfayla ilgili en yalın halde bilgi gösterilir.

Arama motorlarında responsive siteleri ciddi şekilde destekliyor. Bir sayfanın arama motorlarında hem kendi alan adı hem de m.alanadi.com gibi farklı subdomain altında bir mobil versiyonunun olmasındansa tek url ile sayfanın responsive yapılması daha uygun buluyor. Çünkü mobilden yapılan aramalarda genellikle arama motorları sayfanın mobil uyumluluğuna dikkat etmeksizin sonuçları sıralıyor.

Mobilden web site ziyaretleri dünyada %25 seviyelerine yükseldi ve kısa sürede daha da artacak. Bu sebeple responsive özellikli web sitelerinde ciddi bir artış öngörülüyor.

- Advertisement -

Bize Ulaşın

309FanlarBeğen
920TakipçilerTakip et
0TakipçilerTakip et

Son Yazılar

Popüler Yazılar

Kurumsal Web Tasarım

Firmaların markalaşmasında önemli bir etkiye sahip olan web tasarımcıların kurumsal web sitelerinin ortak ihtiyaçlarını bilmeleri gereklidir. Zamanımızın teknoloji meraklısı, bilinçli tüketicileri sayesinde, şirketinizin...

Neden Web Siteniz Olmalıdır?

Özellikle ticari bir faaliyet gösteriyorsanız bu cevabı çok açık ve net bir sorudur: Daha fazla müşteri ve gelir elde etmek için web sitesi sahibi...

Web Tasarım Yazılım Hizmetleri

Sirketinizin organizasyon yapisi, yönetim anlayisi, stratejisi ve hedeflerine ulasmak için kullanığı yollar farklı olabilir. Standart kaliplar üzerine oturtulmus olan paket yazilimlar bazen sizin istediginiz...

Mobil Oyun Yazılımı

Mobil oyun nasıl yapılır? sorusunu sürekli soruyorsanız sizin için harika bir haberimiz var. Eskiden bilgisayarlarda oyunlar oynar başından kalkmazdık. Günümüzde bu alışkanlığımız biraz şekil değiştirmeye...

Web Tasarım Nedir?

Web Tasarım Nedir? Web tasarımı, web sitesinin arama motorlarında erişilebilirliğini sağlayan, ana hatları ile kişi ve kurumları, ürün ve hizmetleri tanıtan grafik ve metinlerin bir...
Call Now ButtonHemen Arayın