Web Tasarım 5 Önemli Detay

0
272

– Logo: Logo veya logotype, sayfa yüklenir yüklenmez ziyaretçilerin dikkatini çekebilmesi ve web sitesine bir giriş sembolü olarak sayfanın sol üst veya üst ortasına yerleştirilmeli.
– Başlık ve açıklama: Markanızı ve işlemlenizi tanımlayan bir başlığa ve onu destekleyecek 2-3 kelimelik bir açıklamaya ihtiyacınız var! Bu ikili, işletmenizin ne yaptığını ve ziyaretçiye ne vaat ettiğini açıklamalı.
– Eylem çağrısı butonu: Web sitenizin ana sayfasındaki bir ziyaretçinin ne yapmasını istiyorsunuz? O zaman; anasayfanıza, onu buna yönlendiren bir başlık, açıklama ve buton (eğer başka bir yere yönlendirmeniz gerekiyorsa) da koymalısınız.
 Görsel elemanlar: Logonuzu ve başlığınızı tamamlayan kaliteli bir görsel öge markanızın değerini yükseltir. Bu; ürün veya hizmetinizi temsil eden bir görsel, sunduğunuz şeyin yarattığı etkiyi gösteren bir görsel, ekibinizin bir fotoğraf veya görseli olabilir. Bu görselin, yüksek kalitede ve çözünürlükte olmasına özen gösterin.
– Gezinme Menüsü: Navigasyon ögeleri, web sitesindeki ziyaretçilere nerede olduklarını ve nereye gidebileceklerini gösterir. Bunun için logo ve başlığınızın hemen altına, sayfanın üst kısmına bir gezinme menüsü yerleştirmeyi unutmayın.

Ek İçerikler

İyi bir web sitesi tasarımında ana sayfanın rolü ne kadar önemliyse de ziyaretçilere ek içeriklerle markanız, yeriniz, kendiniz, takımınız vb. hakkında bilgiler vermenizde önemli (zaten gezinme menüsü de bunun için yok mu?). İyi bir web sitesi tasarımı, hakkında, iletişim, blog, ürün kataloğu ve referanslar gibi bölümleri de içermeli. Bu tip ek içerikler hem ziyaretçilerin markanız, ürün veya hizmetleriniz hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmasını hem de SEO açısından web sitenizin daha güçlü olmasını sağlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
lütfen adınızı yazın