Mobil Oyun Yazılımı

0
11

Mobil oyun nasıl yapılır? sorusunu sürekli soruyorsanız sizin için harika bir haberimiz var.

Eskiden bilgisayarlarda oyunlar oynar başından kalkmazdık. Günümüzde bu alışkanlığımız biraz şekil değiştirmeye başladı. Eskiden bilgisayarlarda oynadığımız oyunlar artık cebimize kadar girmeyi başardı.

Bu oyunlarla akıllı cihazlarımızı elimizden düşürmüyor, her gün saatlerimizi harcıyoruz.

Peki saatlerimizi harcadığımız bu oyunlar nasıl yapılıyor. Bu işin mutfak kısmını ilgilendiren mobil oyun nasıl yapılır sorusunu sizler için yanıtlıyoruz.

Eğer dilerseniz sizde bu işten para kazanmaya başlayabilirsiniz. Aklınıza gelen ve henüz yapılmamış basit bir oyun fikri bile, size yüz bin dolarlar hatta milyon dolarlar kazandırabilir. Kazandırabilir fakat asıl soruyu cevaplayabilmeniz kaydıyla. Mobil oyun nasıl yapılır?

Türkiye olarak henüz diğer ülkeler kadar mobil oyun sektöründe yer edinemesek de bunu değiştirmek, bu sektörde Türkiye’nin adını ciddi manada duyurmak da yine bizim ellerimizde.

Hepimizin aklına gelen ve yapılmamış bazı fikirler oluyordur veya olacaktır. Bunları birkaç yazılım dili öğrenip, grafiklerini hazırlayıp ve seslerini de bir şekilde yaparak veya başka bir yerden temin ederek neden bizde bu pastaya bir dilim eklemeyelim ki?

Mobil Oyun Nasıl Yapılır? İşte Cevabı
Mobil oyun nasıl yapılır sorusunun cevabı aslında oldukça basit.

Unity 3D, 2D ve 3D oyunlar geliştirebileceğiniz ve bu oyunları birkaç tıklamayla iOS, Android, Windows Phone gibi platformlara kolaylıkla uyarlayabileceğiniz, oyun geliştiriciler tarafından sıkça kullanılan popüler bir oyun motorudur.

Unity 3D ile mobil oyunlar yapabileceğiniz gibi Unity’nin desteklediği diğer platformlarda(PC, Mac, Wii vb.) da oyununuzu kolayca yapabilirsiniz.

Tabiki proğramlama bilgisi olmayan okuyucularımız Tadiya Bilişim den fiyat alarak hemen başlayabilir.

Facebook Üzerinde Yorumlar