Neden Web Siteniz Olmalıdır?

0
394

Kurumsal Web sitesinin önemi her geçen gün artarak anlaşılıyor olsa da, hala büyük bir kesim Kurumsal Web sitesinin kendisine neler kazandırabileceğinin farkında değil.

Bir Web sitesine sahibi olanların da %90’ı, sadece “web sitem var” demek için bir web sitesi sahibi oluyor.

Çünkü insanlar internet üzerinden müşterilerine ulaşabileceklerine inanmıyorlar ya da sektörlerinin internet üzerinden pazarlamaya uygun olmadığını düşünüyorlar. Peki internette yer almayan bir sektör kaldı mı? Hepimiz hangi konuda olursa olsun arayacağımız ürünü/hizmeti ilk internette bulmaya çalışıyoruz.

Artık web sitesi sahibi olmayı tartışmak mantıksız, çünkü yeni tanıştığınız hedef müşteriniz bile firmanızı incelemek için “web sitesi adresiniz nedir?” sorusunu soruyor. “Web siteniz var mı?” sorusu artık eskilerde kaldı.

Sitenize giren bir hedef müşteriniz ise ilk olarak sitedeki görünümünüze bakarak karar veriyor. Eğer amatör ve basit bir web siteniz varsa o kişiyi farklı alternatifler aramaya itiyorsunuz.

Web siteniz sayesinde sektörünüzle orantılı olarak hayal edemeyeceğiniz coğrafi bölgelere satış yapmanız mümkün, bunun yaşanmış birçok örneğini eminim ki siz de biliyorsunuz. Deneyimler, örnekler gün geçtikçe daha da artıyor.

Eğer yerel bir ürün/hizmet üretiyorsanız profesyonel bir çalışmayla bölgenizdeki iş hacmini arttırmanız zor değil.

Fakat bu başarıya ulaşmayı hazır ve amatör web siteleriyle elde etmeye çalışmanın hayal kırıklığıyla sonuçlanması olağan bir durum.

Fiziki bir örnek vermek gerekirse: işiniz için bir dükkana ihtiyacınız var ve iki alternatifiniz var; ya kirası uygun olan bir caddede / sokakta dükkan tutacaksınız, ya da hergün binlerce insanın ziyaret ettiği kirası yüksek olan bir AVM’de dükkan kiralayacaksınız. AVM’de dükkan tutarsanız ulaşabileceğiniz müşteriler ve AVM’ye gelen insanların alışveriş yapma potansiyeli çok daha yüksek. Peki bunun karşılığı ne? Diğer yerle karşılaştırıldığında yüksek kirası.. Karşılığını aldığınızı gördüğünüzde bu sizin için önemli bir nokta olmayacaktır. AVM’deki herhangi bir dükkan daha düşük kiralı bir yer bulmaya çalışmaz, çünkü müşterisi ordadır ve o da bundan memnundur.

Peki web sitesinde de olay fiziki örneğimizdeki gibi mi?

Profesyonel olmayan bir web sitesi yaptırdığınızda tek avantajınız fiyatı olacaktır. Ama bu tarz bir siteden müşteri kazanma olasılığınız şansınıza bağlı olarak %1-2’dir.

Profesyonel web sitelerinin amatör / hazır web sitelerinden ne farkı var?

Profesyonel web siteleri tek bir kişi tarafından değil, alanlarında uzman bir ekip tarafından hazırlanır.

Bu ekip temel olarak web tasarım uzmanı, web yazılım uzmanı ve seo uzmanından oluşur. Herkes uzman olduğu alanda çalıştığı için ortaya profesyonel bir web sitesi çıkar.

Profesyonel bir ekiple çalışmak size şunları sağlar;

● Bir kişi sitenize girdiğinde dikkatini çekeceği noktalar belirlenir. Kurumsal bir tasarım yapılır.

● Sitenize giren kişinin aradığı hizmetlere hızlıca ulaşmasına uygun bir yapı oluşturulur.

● Siteyi tamamen siz yönetebilirsiniz. İstediğiniz metin / görsel değişikliğini yapabilirsiniz.

● Herşeyden önemlisi arama motoru optimizasyonuna uyumlu alt yapıyla ve iyi bir seo çalışmasıyla siteniz müşterilerinizin sizi bulmasını istediğiniz kelimelerde üst sıralarda yer alır.

● Günümüzde herkesin vazgeçilmezi olan sosyal medya (facebook, twitter, blog, google+ vb) entegreleri yapılır.

● İsteniyorsa sosyal medya yönetimi profesyonel bir şekilde yapılır.

● Eğer işiniz tamamen internet üzerinden pazarlamaya yönelikse pazarlamayla ilgili diğer öneriler size sunulur.

Bizim önerimiz; size 1TL bile kazandırmayacak bir web sitesi sahibi olacağınıza hiç web sitesi sahibi olmayın. Telefonlarınızın daha çok çalmasını, müşterilerinize internet kanalıyla ulaşmayı istiyorsanız profesyonel bir web sitesi sahibi olun!

CEVAP VER

Please enter your comment!
lütfen adınızı yazın