Türkiye Web Tasarım

Firmaların web dünyasında kendilerine yer bulmak istemeleri nedeniyle, web tasarım ve yazılım sağlayıcı kuruluşların önemi bir kat daha ön plana çıkmış durumdadır. İnternet üzerinde yapılan alışverişlerin artması ve mobil cihazların daha çok kullanılmaya başlanması web sitelerinin gelişmesine ve kullanıcılara kolaylık sağlayacak şekilde oluşturulmasına yol açmıştır. Bu konuda uzman bir kuruluş tarafından profesyonel almak isterseniz, Tadiya Bilişim ile iletişime geçebilirsiniz.

Web tasarım ve yazılım ve programlama hizmeti veren firmalar genel olarak sektörel büyüklüklerine göre 3 kategoride incelenebilir. Bunlar;
1 – Ucuz ve kalitesiz hizmet verenler,
2 – Belli standartları olan firmalar
3 – profesyonel hizmet veren firmalar olarak sıralanabilir.

Her firma, bütçesine ve çalışma biçimine göredeğişkenlik gösterecek şekilde dilediği firmayı seçmekte serbesttir. Zaman ve maddi açıdan tasarruf etmek isteyen, müşterilerine en etkili şekilde ulaşarak satışlarını artırmak isteyen şirketlerin tercihi, elbette belli standartları olan ya da profesyonel hizmet veren web tasarım ve yazılım şirketlerini seçmek olacaktır.

Çalışma biçimleri ve standartları benzerlik gösteren firmalar içinden hangisini seçeceğiniz konusunda kararsızlıklar yaşayabilirsiniz. Bunun için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sıralamak gerekirse;

Kendi alanında uzmanlaşmış profesyonel firmalarla çalışın.

Web tasarım, yazılım ve programlama alanında uzmanlaşmış, toplam iş tecrübesi ve referansları fazla olan bir firma ile çalışmaya özen göstermeniz mantıklı olacaktır. Sürekli gelişen tasarım dünyasında en yeni trendlere ve kullanıcı deneyimlerine göre şekillendirilmiş web siteler ve yazılımlar hazırlayabilecek firmaları tercih edin.

Seçtiğiniz firma, sistemi teslim ettikten sonra da destek vermelidir.

Web tasarım ve yazılım şrketleri, sadece web sitenizi hazırlama aşamasında değil, sitenizi tamamladıktan sonra da teknik destek sağlamaya devam etmelidir. Bu süreçte, karşılaşabileceğiniz büyük küçük olası birçok sorunların kısa sürede çözülebilmesi için büyük önem taşır. Hosting hizmeti, arama motoru optimizasyonu (SEO) ve alan adının satın alınması gibi hizmetleri sorunsuz bir şekilde veren ve belli standartları olan firmalarla çalışmaya dikkat etmek çok önelidir.

Web tasarım şirketi hosting ve web mail hizmetlerinde sizi yalnız bırakmamalıdır.

İyi bir hizmet sağlayıcısı olmayan, kaliteli tasarımlar ne yazık ki kullanıma uygun değildirler. Teknik alt yapısı sağlam olan bir web siteye daha çok ziyaretçi gelir, küçük teknik aksaklıklar sebebiyle web siteniz sürekli kapanmaz ve e-posta sorunları yaşamazsınız. Sunucu güvenliğiniz üst seviyede ise sitenizin açılma hızı da aynı oranda yüksek ve verimli olacaktır.

Hizmet sağlayan şirket her türlü sorununuzda ulaşılabilir olmalı ve taleplerinize yanıt vermelidir.

Şirketlerin çoğu e-posta sistemleri aracılığıyla müşterilerinin sorunlarına cevap verir. E-posta ile yapılan yazılı destek taleplerinin geri dönüşleri kolaylaştırdığı gibi zaman ve maaliyet tasarrufu etmenizi de sağlar. Her sorun e-posta ile çözülemeyeceği için olası acil durumlarda firmanıza telefon yoluyla da ulaşabilmeniz büyük önem taşımaktadır.

CMS (içerik yönetim sistemi) hizmeti verilebilmelidir.

Web siteniz tamamlandıktan sonra gerekli zamanlarda bilgilerde değişiklikler yapmak ve yeni veriler eklemek isteyebilirsiniz. Web Tasarım firmanızın muhakkak bir içerik kontrol paneli sağlaması gereklidir. Bunun için önceden bir kontrol paneli incelemesi istemeniz, sonradan sorun yaşamamanız için akıllı bir adım olacaktır.

Fiyatlarda uygunluk ve ve hizmetlerde devamlılık politikası olmalıdır.

Web siteniz, siz güncelleme yaptığınız sürece yayında olacaktır. Bu sebeple web sitenizden en üst seviyede fayda almak istiyorsanız size sürekli destek verebilecek ve sizi yarı yolda bırakmayacak bir şirket ile çalışmalısınız. Özellikle güncellemelerle ve desteklerle ilgili günlük ve aylık hizmetlerin fiyat politikasını öğrenmeli, bütçenizi buna göre ayarlamanız gereklidir.

Tadiya Web Tasarım olarak hizmet verdiğimiz tüm müşterilerimize en kaliteli destek ve yazılım hizmetini sunuyoruz. Hizmet politikamız bizimle çalışan müşterilerimizi memnun ederek, memnun müşterilerimizin tavsiyeleri ile yeni müşteriler kazanmaktır.